Kategooriad

Viis lendavat autot, millega saab lähiaastail juba sõita

Lendava auto kontseptsioon ei ole kaugeltki uus asi, kuid siiani ei ole päriselt veel ühtegi autot linna kohal lendamas nähtud.

Kuid ajad on muutumas ja juba mõne aasta pärast võib õhtul lendava taksoga koju lennata. Oleme välja valinud viis lendavat autot, mis on juba arendusjärgus.

1. Lilium Jet

Lilium Jet’i idee sai alguse, kui firma asutajatel tekkis idee, muuta inimeste transpordiviis mugavamaks, kiiremaks ja loodussõbralikumaks. Lennuvahend, mis võimaldab vertikaalselt üles tõusta, seejärel lennata nagu lennuk kiirustel kuni 300 km/h, millega sõitmiseks ei pea piloot olema ja mis töötab ainult elektrimootorite abil.

Hetkelise plaani kohaselt, peaks sellel aastal jõudma valmis nende esimene täielikult toimiv ja inimest kandev sõiduk ning turule peaks see jõudma 2025. aastal.

Foto: Lilium

2. EHang AAV

Kui Ehang mõni aasta tagasi oma lendava auto ideed rahvusvahelisel tehnoloogiakonverentsil CES esitles, tundus idee üsna uskumatu. Lendav sõiduvahend, mida saab juhtida puutetundliku ekraani abil ning millega sõitmiseks ei pea piloodi pabereid omama.

Nüüdseks on ettevõte testinud seda sõidukit üle 1000 km erinevates tingimustes.

3. UBER lendav takso

Juba paari aasta pärast peaks saama võimalikuks UBER-i telefonirakendusest endale auto asemel lendav takso järgi kutsuda.

Lendavatele autodele tehakse kõrghoonete katustele maandumisplatsid, kuhu lennuvahend maanduda ja reisijaid peale võtta saab. Sõidupileti hind ei saa olema väga palju kallim maa peal sõitva takso omast.

Foto: Will Lipman

4. Aston Martin’s Volante Vision

Aston Martin, tuntud kui luksusautode tootja, plaanib turule tuua hübriid-elektrilise õhusõiduki, kuhu mahub korraga kolm täiskasvanut.

Selle avaldamise kindlat kuupäeva ei ole ettevõte öelnud.

5. Opener Blackfly

Opener Blackfly lendav õhusõiduk, mida arendab California idufirma Opener. Lennuvahend, millega saab vertikaalselt õhku tõusta ja mis kaalub väga vähe.

See on ühekohaline, maksimaalne lennukiirus 100 km/h ja ühe laadimisega saab lennata kuni 40 kilomeetrit. Lühikese lennuvahemaa tõttu ilmselt igapäevaselt sellega tööle sõita ei ole kuigi hea idee, kuid lõbusõiduks sobib hästi.  Taaskord ei ole selle juhtimiseks vaja olla lennuki piloot.

  • Avatar
    Sander
    04/09/2019 at 09:17

    Tere.
    Millal tuleb ka mõni huvitav uudis spordi kohta?

Kommenteeri

.