Kategooriad

Viis taskukohast nutikella kooliõpilasele

Enamik müügil olevatest nutikelladest, mis ei lõpeta töötamist pärast esimest kasutusnädalat, maksavad peaaegu sama palju, kui nutitelefonid. Kuid kas leidub kellasid, mis ei näitaks ainult aega, vaid ka samme, pulssi, und, läbitud vahemaad ja ärataks koolipäeva hommikul üles?

Oleme välja valinud viis kõige vingemat nutikella ja aktiivsusmonitori õpilastele.

1. Lerbyee M4

Lerbyee M4 on minimalistliku disainiga nutikell, mis mõõdab pulssi, vererõhku, samme, une pikkust ja kvaliteeti ning kasutaja väsimust. Telefonirakendusest saab hiljem näha täpsemaid analüüse ning muuta kiirelt kella seadeid. Samuti teatab see sissetulevatest kõnedest ja sõnumitest.

Nutikella aku peab tootja sõnul vastu 4-5 päeva, kuid kui kella testisime, pidas täis laetud aku vastu 10 päeva.

Spordi tegemiseks on telefonirakenduses vastav režiim, kuid selle kasutamiseks peab olema kell telefoniga ühendatud, ehk telefoni tuleb spordi tegemise ajal kaasas kanda. Miinuseks on veel veekindluse puudumine ja päikese käes halvasti nähtav ekraan.

Nutikell, mis maksab sama palju kui kiirtoidurestorani eine, on meie arvates hea valik eriti noortematele kooliõpilastele, kes ei vaja kõiki võimalusi ja funktsioone, kuid siiski tahavad stiilset ja vastupidavat nutikella.

2. Samsung Galaxy Fit e

Samsung Galaxy Fit e on väga hea hinnaga ja kena välimusega nutikell, mis välimuselt sobib spordi tegemiseks, kui ka restoranis käimiseks. See mõõdab pulssi, samme, põletatud kaloreid, analüüsib und ning kui vaja äratab hommikul üles.

Tootja sõnul on nutikell kuni 50 m veekindel, kuid reaalsuses ei ole kell mõeldud ujumiseks, vaid on lihtsalt pritsmekindel.

Aku kestus on kuni 7 päeva, kuid säästlikult kasutades, võib see kesta ka kuni 15 päeva.

Kella analüüside vaatamiseks ja seadete muutmiseks tuleb allalaadida Galaxy Wearables rakendus.

3. Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 on neljas nutikell Xiaomi Mi seerias. Võrreldes eelmiste mudelitega, on sellel silmnähtavalt suurem ekraan. Nutikell mõõdab samme, põletatud kaloreid, pulssi ja analüüsib und. Võrreldes eelmiste, siin loetelus olevate nutikelladega, on sellel kõige pikem aku kestvus. Tootja sõnul kuni 20 päeva.

Ujuma sellega minna ei ole soovitatav, küll aga on see pritsmekindel.

Sellel ei ole sisseehitatud GPS ühendust, ega Wi-Fi’t, kuid selle hinnaklassi nutikelladel neid tavaliselt ei olegi.

Telefonirakendusest näeb täpsemalt une analüüsi, üldist füüsilist aktiivsus ning saab muuta täpsemaid seadeid.

Paljudel nutikelladel ja aktiivsusmonitoridel on probleemiks vähese eredusega ekraan, kuid selle kella ekraan on nähtav ka päikeselisel ilmal.

4. Huawei Band A2

Huawei Band A2 on väga ilusa disainiga nutikell, mis sobib iga riietuse juurde. Selle raam on roostevabast terasest, seega peab põrutustele üsna hästi vastu.

See mõõdab pulssi, samme, analüüsib und ja loendab kaloreid ning on pritsme- ja tolmukindel (IP67).

Ekraan on sellel teistest veidi suurem (0.96 tolli) ning ekraan piisavalt ere, et ka päikeselisel ilmal kella näha.

Kella miinuseks on vähene aku kestvus, tootja sõnul kuni 9 päeva ja täieliku veekindluse puudumine.

Kella seadete muutmiseks, une analüüsi vaatamiseks ja aktiivsuse jälgimiseks on olemas telefonirakendus. Telefonirakenduses on ka spordirežiim, millel on mitme erineva spordiala võimalused, kuid selle töötamiseks tuleb telefoni endaga kaasas kanda.

5. Huawei Band 3 Pro

Huawei Band 3 Pro on selles loetelus kõige futuristlikuma disainiga nutikell, mis teavitab sissetulevatest kõnedest ja sõnumitest, mõõdab pulssi ja samme, analüüsib und ning loendab kaloreid. Ühtlasi on see siin loetelus kõige kallim.

Sellel on sisseehitatud GPS ühendus, mis võimaldab kella asukohta jälgida ilma telefoniga ühendamata. Miinuseks on, et sellel võtab kaua aega, et kella asukoht ära määrata.

Ujuma sellega minna ei saa, küll aga saab kasutada spordikellana ilma telefoniga ühendamata.

Aku kestvus on sellel kuni 12 päeva.

Ekraan on puutetundlik ning üsna suur ja piisavalt ere, et kasutada päikeselisel ilmal.

Kellal on ka telefonirakendus, kus saab seadeid muuta ja täpsemat informatsiooni näha.

 

    Kommenteeri

    .