Kategooriad

The Lilium Jet – õhusõiduk kõigile

Kujuta ette maailma, kus hommikul tööle minemiseks ei pea enam ummikus seisma, vaid võib lihtsalt sinna lennata. Lilium Jet muudab selle unistuse reaalsuseks.

Lilium Jet’i konseptsioon sai alguse, kui firma asutajatel tekkis idee, muuta inimeste transpordiviis mugavamaks, kiiremaks ja loodussõbralikumaks. Lennuvahend, mis võimaldab vertikaalselt üles tõusta, seejärel lennata nagu lennuk kiirustel kuni 300 km/h, millega sõitmiseks ei pea piloot olema ja mis töötab ainult elektrimootorite abil.

Disain

Lilium Jet on disaini poolest väga futuristlik ja minimaalne ning hetkel valmis olevas prototüübis on ruumi kahele inimesele. Tulevikus peaks see mahutama kuni viis inimest. Prototüübil on 36 elektrilist reaktiivmootorit, mida on võimalik keerata, et sõita nii horisontaalselt, kui ka vertikaalselt. Kui peaks lennu ajal näiteks kolm mootorit töötamise lõpetama, on Lilium Jet endiselt võimeline ohutult maanduma ehk sellega liiklemine on üsna ohutu.

Autor: Lilium

 

Lennundus on teatavasti väga kallis, mistõttu saavad vähesed endale sellist sõiduvahendit lubada. Sellepärast plaanivad firma asutajad hakata pakkuma elektrilise lennuvahendi näol taksoteenust, mis töötab autopiloodiga, või mida juhitakse eemalt.

 

Vertikaalne õhkutõus

Erinevalt traditsioonilisest lennukist, ei ole Lilium Jet’il vaja pikka hoovõturada. Piisab ainult väikesest maandumisalusest, seega on võimalik sellega maanduda peaaegu igale poole, kas või poe parklasse.

Lilium kasutab sõitmiseks akusid, millega saab väidetavalt sõita kuni 300 km, mis on hea uudis neile, kes peavad igal hommikul tööle jõudmiseks pikki vahemaid läbima. Akude miinuseks on nende pikk laadimisaeg ja külma ilmaga nende kiire tühjenemine.

Lendav auto on ohtlik

Üks suur probleem selliste väikeste lennuvahenditega on kaasliiklejate ohutuse tagamine. Hea on küll ummikute asemel tööle lennata, kuid kui see peaks mingil põhjusel inimestele või autodele peale kukkuma on kahjud üsna suured. Linnas liigeldes on suureks takistuseks ka kõrged pilvelõhkujad, millele sisse lennates võivad hoone sees olijad viga saada. Lilium Jet’i sõnul teevad nad kõik, et tagada maksimaalne reisijate ja kaasliiklejate ohutus.

Hetkelise plaani kohaselt, peaks sellel aastal jõudma valmis nende esimene täielikult toimiv ja inimest kandev sõiduk ning turule peaks see jõudma 2025. aastal.

Loe Lilium Jet’ist lähemalt nende kodulehelt.

pikaajaline üürimine

    Kommenteeri

    .