Kategooriad

Veidi üle aasta vana Sony Xperia XZ2 arvustus

Sony Xperia XZ2 jõudis poelettidele 5. aprillil 2018. Nüüd, rohkem kui aasta hiljem panime selle telefoni proovile ja testisime, kui hea töövahend see on.

Tegemist on keskklassi telefoniga, mille hind ei ole peadpööritav, kuid siiski on väga võimas ja töökindel. Sellel ei ole kahte kaamerat, ega kumerat ekraani. Isegi kõrvaklapi sisendit ei leia sellelt. Ühesõnaga täiesti tavaline telefon, mis töötab hästi.

Pärast nädalat aega kasutamist hakkas veidi häirima selle telefoni läbimõõt. Nimelt on seadme keskosa läbimõõduks 11.1 mm, ehk teistest tunduvalt rohkem. Disainitud on tagaosa kumeralt, nii et servast on telefoni läbimõõt 6 mm. Üldiselt on XZ2-e mugav käes hoida.

Superaegluup

Sony XZ2-ga on võimalik teha superaegluup videot 960 kaadrit sekundis, seda küll vaid 0.2 sekundiks. Funktsioon töötab selliselt, et vajutades kaamera nuppu hakkab telefon filmima tavalist videot. Seejärel vajutades sama nuppu teist korda alustab telefon superaegluup video filmimisega. 960 kaadrit sekundis on küll tore, kuid filmitavat tegevust selle aja sisse püüda on üsna keeruline.

Halb tagaosa disain

Selle telefoni tagaosa disain on teistest veidi erinev, ehk see on disainitud kumeralt. Minule see ei sobinud, sest see teeb telefoni liiga suureks ja raskesti käeshoitavaks. Ühtlasi on tagaosa väga libe, mistõttu on mõistlik sellele telefoniümbris osta.

Veel rohkem häiris sõrmejäljelugeja ning kaamera paigutus. Sõrmejäljelugeja on pandud enam-vähem telefoni keskele, mistõttu läks peaaegu iga kord sõrm kõigepealt kaamera peale ja alles siis leidsin sõrmejäljelugeja üles.

Kaamera

Nagu eelnevatel Sony telefonidel, ei pidanud ma ka selle telefoni kaameras pettuma. Funktsioone ja režiime on sellel palju – manuaalrežiim, panoraam, bokeh ehk tausta udustamise režiim ning liitreaalsuse režiim. Tagakaameral on 19 megapikslit ja esikaameral on 5 megapikslit. Tagakaamera võimaldab teha kuni 2k resolutsiooniga videot kaadrisagedusega 30 kaadrit sekundis ning superaegluup videot 960 kaadrit sekundis FullHD resolutsiooniga.

Kaamera avaneb kiirelt ning fotograafidele on seadme küljel pildistamise nupp.

Kaamera juures ei meeldinud mulle see, et pildistamis nuppu liiga kaua peal hoides käivitub kohe sarivõtte funktsioon, mis teeb sisuliselt hetkega mitukümmend mitme megabaidi suurust pilti.

Testfotod

Üldine kasutamine

Hoolimata selle ebatavalisest kujust ja väga libedast korpusest, on Sony XZ2 üle keskmise hea nutitelefon, millel on parajalt suur ekraan, vastupidav aku, hea kaamera ja piisavalt mälu. Seadme testimise korral ei jäänud kordagi jõudlusest puudu.

Kas osta või mitte?

Nüüdseks on Sony XZ2 juba üle aasta aja vana ning seega on hind enamustele taskukohane. Tehnilise poole pealt on see peaaegu sama hea, kui praegu poelettidel olevad lipulaevad. Ostes on telefonil Android 8.0, kuid on võimalik see uuendada 9.0 peale. See telefon sobib neile, kes ei soovi telefoni eest arvuti hinda maksta, kuid soovivad siiski stiilset ja võimast telefoni.

Plussid ja miinused

Vastupidav aku

Võimas ning funktsiooniderohke kaamera

Superaegluubi funktsioon

Hea suurusega ekraan

Soodne hind

Kena välimus

Halb kaamera ja sõrmejäljelugeja paigutus

Kõrvaklapi sisendi puudumine

Telefoni suur läbimõõt

    Kommenteeri

    .