Kategooriad

Kuidas SpaceX turistid kosmosesse viib

Esimene inimene astus Kuu pinnale 1969. aastal. See oli erakordne sündmus, sest enne seda ei olnud ükski inimene käinud mõnel teisel taevakehal. Veidi aega hiljem maandus esimene robot Marsil, kuid siiani ei ole sellel punasel planeedil veel inimese jalg astunud.

Hetkel tegeleb SpaceX kosmoseturismi võimalikuks tegemise kallal, et ühel päeval oleks igal ühel võimalik lennata Marsile ja ka elada seal.

SpaceX-i juhi, Elon Muski idee on muuta raketi õhkutõusu ja kasutamise hind võrdseks lennupileti hinnaga. Selleks muudavad nad raketi korduvkasutatavaks, sest on väga ebapraktiline visata miljoneid maksev rakett pärast ühte kasutust ära. Juba praegu on tehtud tohutuid edusamme, raketi vertikaalse maandumise ja seejärel uuesti kasutamise suunas.

 

27. veebruaril 2017, avaldas SpaceX projekti idee, saata esimesed turistid kosmosereisile ümber Kuu. Hetke seisuga on üheks reisijaks Jaapani ettevõtja Yusaku Maezawa, kes soovib endaga kaasa võtta kaheksa kunstiinimsest üle maailma. Kõigi eelduste kohaselt peaks missioon toimuma aastal 2023 ja kestma 6 päeva, millal Starship rakett viib reisijad kuu orbiidile ja seejärel toob maale tagasi.

Autor: SpaceX

 

Starship

Elon Muski unistus on viia inimkond Marsile elama. Selleks arendab SpaceX maailma suurima kandevõimega raketti Starship, mis kõigi eelduste kohaselt valmib aastaks 2020. Rakett koosneb kahest osast. Esimese ja alumise osa nimi on “Super Heavy” ja teise ning ülemise osa nimi on “Starship”. Esimese osa eesmärk on viia rakett orbiidile ja seejärel maanduda tagasi maale. Teine osa on mõeldud kosmoses liikuma ning selle sees on inimesed ja veos. Starship võimaldaks ka inimestel liikuda üle maailma vähem kui 30 minutiga.

Kandevõime∼100 000 kg
Kaal∼4 400 000 kg
Veose mahutavus∼1088 m³
Kõrgus (kaks osa)118 m
Laius9 m
Mootorid (kaks osa)38

 

Autor: SpaceX

 

Marsi missioon

SpaceX plaanib saata 2022. aastal esimese meeskonna varustuse Marsile ning ühtlasi analüüsida keskkonda, et hiljem oleks võimalik sinna inimestel minna. Aastal 2024 plaanitakse saata Marsile esimesed astronaudid, kes alustaksid infrastruktuuri üles ehitamist. Kulude vähendamiseks plaanitakse raketti täielikult taaskasutada, et sellega oleks võimalik korduvalt Maa ja Marsi vahelt liikuda. Kuna Marsi gravitatsioon on palju väiksem, kui Maal, siis ei ole Marsilt õhku tõusmiseks vaja raketi esimest osa. Piisab ainult Starship-i osast. Marsil Starship-i tankimiseks plaanitakse kasutada atmosfääris leiduvat süsihappegaasi ja maapinnal olevat jääd, mille kokku panemisel tekib CH4 ja O2 ehk toorained raketikütuseks on Marsil olemas.

Autor: SpaceX
Autor: SpaceX

üürikorterid

    Kommenteeri

    .