Kategooriad

Elon Musk annetas miljon dollarit puude istutamiseks

Elon Musk annetas miljon dollarit puude istutamiseks, projekti TeamTrees raames, mille eesmärgiks on koguda 2020. aastaks 20 miljonit dollarit ning selle raha eest istutada 20 miljonit puud. Ehk üks annetatud dollar võrdub ühe istutatud puuga.

Projekti algatajaks on Jimmy Donaldson, YouTube’s tuntud kuid MrBeast. Koostöös mittetulundusorganisatsiooni Arbor Day Foundation, on kokku kogutud peaaegu 15 miljonit dollarit.

Idee sai alguse tähistamaks MrBeast’i YouTube kanalil 20 miljoni tellija täitumist.

Arbor Day Foundation on mittetulundus heategevusorganisatsioon, mille eesmärgiks on kaitsta ja istutada puid üle maailma. Nende plaan on istutada aastaks 2022 100 miljonit puud. Viimase 50 aastaga on nad aidanud istutada üle 350 miljoni puu.

Puid aitavad istutada tuhanded vabatahtlikud üle maailma.

Lisaks MrBeast’ile võtavad projektist osa mitukümmend tuntud youtuberit, kes loovad raha kogumiseks teemakohaseid videoid. Üheks neist on Mark Rober, kes on tuntud leiutana ning insenerina. Tema ideeks on kasutada puude istutamiseks droone, sest see on palju kiirem, kui ükshaaval puid istutada ja samuti võimaldab see istutada puid kohtadesse kuhu inimesed ligi ei pääse. Näiteks plaanitakse puid istutada metsapõlengus hävinud metsa aladele.

Arvutuste kohaselt võtaks 20 miljonit puud 180 km² maa-ala.

Peale Elon Muski on projekti TeamTrees suurtoetajateks Tobi Lutke, Marc Benioff, Susan Wojcicki, Jack Dorsey, Alan Walker, Felix Arvid Ulf Kjellberg (PewDiePie) ja paljud teised.

20 miljoni puu istutamist on võimalik toetada veebilehel teamtrees.org

    Kommenteeri

    .