Kategooriad

Kõik mida pead teadma 5G interneti kohta

Lühidalt on 5G uue põlvkonna internetiühendus, mis pakub välkkiireid kiirusi failide ja informatsiooni üles- ja allalaadimisel. Keskmine allalaadimiskiirus saab sellel olema 1 Gbit/sekundis.

Miks seda vaja on?

2G võimaldas tekstsõnumite saatmist, 3G tegi võimalikuks interneti kasutamise ja 4G andis meile internetikiiruse, mida saame nautida tänapäeval. Interneti kasutajate kiire suurenemise tõttu, ei suuda 4G võrgud enam varsti pakkuda kiirusi, ajal mil inimestel on vaja edastada üha suuremaid koguseid informatsiooni. Seetõttu tundub mõistlik võtta kasutusele 5G, mis suudab edastada 10 korda kiiremat internetti, kui 4G ja lubab edastada senisest tuhat korda rohkem informatsiooni.

Näiteks võimaldaks 5G alla laadida täispika 4k resolutsiooniga filmi vaid mõne minutiga.

Internetikiiruse suurenemine aitab kaasa ka tehnoloogia arengule, võimaldades kiirelt edastada tohutul hulgal informatsiooni ja pakkudes head infrastruktuuri kõrge resolutsiooniga videote ja filmide edastamisel pilveserveritest.

5G oleks aluseks ka isesõitvatele autodele, uuel tasemel virtuaalreaalsusele, asjade internetile ja asjadele, mida me isegi veel ette kujutada ei oska.

Kuidas 5G töötab?

5G on viis peamist tehnoloogiat, mis selle võimalikuks teevad.

1. Millimeeterlained

Enamikul võrgus olevatest seadmetest töötavad kindla lainesagedusepeal. Enamasti alla 6 GHz, kuid kuna kogu aeg tuleb uusi seadmeid juurde, mis neid lainesagedusi kasutavad, siis sisuliselt saab seal ruum otsa ja seega tuleb üle minna lühematele ja kiirematele lainesagedustele (30 GHz kuni 300 GHz). Selle probleemiks aga on see, et millimeeterlained ei suuda läbida maju ja tihti on ka takistuseks puud ja vihmasadu.

2. Small Cell internetimastid

Praegu kiirgavad 4G internetimastid meile internetti ning nad on kõrged ja üksteise suhtes üsna hõredalt paigutatud. Kui 5G võtab kasutusele lühema lainepikkusega spektrumi, siis on vaja paigutada internetimaste tihedamalt ja seega väiksema võimsusega, kui hetkel olemasolevad mastid.

3. Massive MIMO ehk palju antenne

Hetkel olemasolevatel mobiilimastidel on umbes 12 interneti antenni, siis 5G mastidel oleks neid umbes sada.

4. Kasutajale suunatud internett

Kui korraga kiirgavad informatsiooni sada või enam antenni, siis need võivad üksteist segama hakata, kuid kui signaal suunata ainult ühele kasutajale, siis ei sega signaalid üksteist ja informatsiooni edastus muutub palju tõhusamaks.

5. Informatsiooni liikumine edasi-tagasi samaaegselt

Praegu ei suuda interneti antennid samaaegselt infot edastada ja vastuvõtta, kuid 5G tehnoloogia võimaldab korraga informatsiooni saata ja vastu võtta, mis teeb ühenduse palju kiiremaks.

Katsumuseks on ka nende kõigi tehnoloogiate omavaheline koostöö.

Millal tulevad 5G telefonid?

Paljud telefonitootjad on lubanud arendada 5G telefone, kuid hetkel ei ole veel paljud neist saanud avalikuks. Üks neist on Samsungi uus lipulaev Galaxy Note 10+ 5G.

Praegu on telefonitootjate jaoks keeruline aeg, sest 5G ei ole veel levinud, kuid lähiaastatel on oodata 5G tavaks muutumist. Ehk kui teha 5G telefon, siis tõuseb selle hind, kuid enamikel kasutajatel ei ole veel 5G võimalust.

    Kommenteeri

    .