Viimastel aastatel on aktiivsusmonitoride valik suurenenud meeletult, seega leiab laiast valikust sobiva kella endale igaüks. Kuid kui tähtis on madal hind ja töökindlus, siis on hea valik just minimalistliku välimusega Lerbyee M4.
Välimuselt ei erine see väga teistest aktiivsusmonitoridest, kuid selle sisemus on märkimisväärne. Kellal on vererõhumõõtmis funktisoon, sammulugeja, pulsimõõtja, une jälgimise režiim ja stopper. Lisaks on kellal tootja sõnul IP67 veekindlus ning spordi režiim. Telefoni rakendusest on võimalik jälgida isegi oma väsimuse taset, kuid ei julge öelda kui täpne see informatsioon on.
Aku
Kellal on 90 mAh aku, mis tootja andmetel peaks vastu pidama 4-5 päeva, kuid minul pidas see üllataval kombel vastu 10 päeva. Laadida saab seda USB liidesega nii arvutist, kui ka seinaadapterist. Üks suur akutaseme langetaja sellel aktiivsusmonitoril on funktisoon, mille sisselülitamisel läheb ekraan tööle, kui kell on tõstetud kiire liigutusega näo juurde. Põhjus, miks see nii palju akut tarbib on see, et ekraan lülitub kogu aeg sisse, kui kell registreerib mõne kiirema käe liigutuse.
Tarkvara ja kasutajasõbralikkus
Lerbyee M4 telefoniga ühendamiseks tuleb Google Play’st või App Store’st alla laadida WearFit 2.0 rakendus, millest näeb erinevate funktisoonide põhjalikumaid andmeid ning vajadusel saab muuta seadeid. Rakendus on väga hästi disainitud ja kõik vajaliku leiab sealt ühe sõrmevajutusega kätte. Sealt näeb igapäevaste sammude, une ja muude andmete statistikat ja rakenduse hinnangut neile. Kui juhtumisi peaks kas telefon või kell ära kaduma, on võimalik need üles leida, vajutades vaid find device’i nupule, pärast mida kell või telefon värisema hakkab. See töötab vaid Bluetooth’i levialas.
Spordi režiim
Tähtsal kohal aktiivsusmonitori valikul on spordi režiimi olemasolu. Telefonirakenduses on küll olemas spordi tegemise nupp, kuid sellele vajutamisel mõõdab kell siiski ainult pulssi, läbitud vahemaad kaardi peal ja trenni tegemise aega. Harrastussportlasele sellest piisab, kuid spordi tegemiseks tuleb alati telefon kaasas kanda. Võimalik on kasutada kolmanda osapoole rakendust, näiteks Endomondo või Google Fit. Testisin Endomondo rakendust ning see töötas suurepäraselt.
Sammulugeja
Üks väga tore funktisoon selle aktiivsusmonitori juures on selle üllatavalt täpne sammulugeja. Enne esimest kella kasutust tuleb telefonirakenduses ära märkida oma keskmine sammu pikkus. Võrdlesime Lerbyee M4 sammulugejat Xiaomi Mi 2 ja Huawei P9 lite sammulugejaga, kandes mõlemat kella käe peal ja telefoni taskus ühe päeva. Päeva lõpuks oli kahe kella erinevus kõigest 140 sammu ning telefoni sammulugeja erines Lerbyee M4’st 200 ja Xiaomi Mi 2’st 340 sammu.
Une analüüs
Une pikkust ja kvaliteeti mõõdab Lerbyee M4 suurepäraselt. Telefonirakendusest tuleb eelnevalt määrata oma eeldatav une alguse- ja lõpuaeg. Järgmisel hommikul näed oma uneaega, une faase ja nende pikkust ning hinnangut oma unele. Samuti mõõdab kell kasutaja väsimust, kuid ma ei julge selle õigsust kinnitada.
Pulsi- ja vererõhumõõtja
Üks hea müügiargument selle aktiivsusmonitori juures on pulsi- ja vererõhumõõtmis funktisoon. Võrdlesin selle täpsust tavalise vererõhumõõtjaga ning tulemused olid üsna täpsed. Jällegi ei julge selle informatsiooni tõesust kinnitada, sest see ei mõõda vererõhku tavapärase vererõhumõõtjaga samal viisil.
Kasutajamugavus
Üldiselt on Lerbyee M4 kasutamine väga mugav ning ülimalt lihtne ja samme, und, pulssi ning vererõhku mõõdab kell väga täpselt. Aku kestvus on üllatavalt pikk, kuid selle laadimiseks tuleb eemaldada kella rihm, mis minu arvates on ebamugav. Nuriseda võib veel veekindluse ja GPS’i puudumise kallal, kuid sellise hinna eest on Lerbyee M4 igati hea ja töökindel aktiivsusmonitor.
Plussid ja miinused
- Terav ja hele ekraan
- Vastupidav aku
- Täpne pulsi- ja vererõhumõõtja
- Väike ja kerge
- Hea telefoni rakendus
- Annab hinnangu kasutaja tervisele (uni, liikumine)
- Ebamugav laadimisprotsess
- GPS ühendus puudub
- Tootja poolt loodud telefonirakenduses puuduvad eri spordirežiimid
- Füüsilise nupu puudumine